A 2009. évi költségvetéshez

A költségvetéshez Egyesületünk önkormányzati képviselője, Dr. Szabó István az alábbi módosító indítványokat tette:

1. Önkormányzati tulajdonú vagy részben önkormányzati tulajdonú Kft-ben - Ajkait Kft., Nagytóberek Kft., AVÉP Kft., Primer Kft., AVAR Kft., - a Felügyelő bizottsági tagok tiszteletdíjának 25 %-os csökkentését kezdeményezzük 2009. évre.

2. Önkormányzati tulajdonú vagy részben Önkormányzati tulajdonú Kft-nél - Ajkait Kft., Nagytóberek Kft., AVÉP Kft., Primer Kft., Kristályfürdő Kft., AVAR Kft., Újélet 8 Kft., - a könyvvizsgáló/k díjazásának 25 %-os csökkentését kezdeményezzük 2009. évre.

3. Önkormányzati tulajdonú vagy részben Önkormányzati tulajdonú Kft-nél - Ajkait Kft., Nagytóberek Kft., AVÉP Kft., Primer Kft., Kristályfürdő Kft, AVAR Kft., Újélet 8 Kft. - az ügyvezető/k javára 2009. évre a prémium az éves alapbér 50 %-ában kerülhet kitűzésre.

4. Polgármester és Alpolgármester részére 2009. évre maximum három havi jutalom kerülhet megállapításra.

5. Ajka belterületi kerékpárút építése - Korányi út és az Úrkúti elágazó között - 50.000.000,-Ft összegben a felhalmozási célú beruházásból kivételre kerül.

6. A Városháza III. emeleti épületszárnyának átalakítása és felújítása - 50.000.000,-Ft összegben - a felhalmozási célú beruházásokból kerüljön kivételre.

7. Teniszpálya melletti út felújítása 11.000.000,-Ft céltartalékba kerül.

8. A Kórház utcában 16.000.000,-Ft értékű parkoló építése a beruházásokból törlésre kerül.

9. Az önkormányzati intézmények vezetőit a képviselőtestület utasítsa, hogy az öregségi nyugdíjra jogosultak és a nyugdíj mellett dolgozók munkaviszonyát szüntesse meg.

10. A Parkolási rendszert a márciusi képviselőtestületi ülésen vizsgáljuk felül annak érdekében, hogy a kis- és középvállalkozások, a városközpontban működő üzleti vállalkozások illetve a lakosság terhei csökkenjenek.

A 2009. február 17-i költségvetési vita során mind a tíz módosító indítvány elfogadásra került a kormányzó MSZP-SZDSZ-VPE és az ellenzéki FIDESZ-KDNP koalíció által.
Módosító indítványok a testület egyhangú döntésével beépültek a költségvetésbe és ezzel cca. 150.000.000,-Ft megtakarításra került.

Ajka, 2009. február 18.

PLANÉTA Egyesület